SADVA, czyli historia pewnej marki z bursztynem i unikatową biżuterią w tle!

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Dla Sylwii i Krzysztofa, pary młodych jubilerów, była to miłość do „złota Bałtyku” – bursztynu. W powtarzających się wzorach brakowało im czegoś, co pozwoliłoby odkryć bursztyn na nowo, zakochać się w nim od nowa. Brakowało       inspirującego podejścia do tego minerału, które odczarowałoby jego tradycyjny wizerunek. 

W 2000 roku przyszedł impuls – Sylwia i Krzysztof postanowili otworzyć własną pracownię, w której mogliby rozwijać autorskie sposoby na „polskie złoto”. Pierwsze projekty biżuterii z bursztynem powstawały w małym pokoiku rodzinnego domu. Artyści zainwestowali w najpotrzebniejsze narzędzia i… pierwsze 300 g czystego srebra. Pozostało już tylko dojrzewające w głowach projekty przekuć w ozdoby, które natychmiast się sprzedały. 
awatar logo_sadvapng

PRÓBA MORZA

Postawić wszystko na jedną kartę – sprawdzić jakość swoich projektów tam, gdzie o bursztynie wiedzą wszystko... Artyści pojechali na wybrzeże. Zamówili gablotę, spakowali parasolkę przeciwsłoneczną i podbili nadbałtyckie kurorty. Ta przygoda z morzem trwa do dziś. Butiki SADVA można znaleźć w Ustce czy w Kołobrzegu.

  C2D49F88-B2DC-466E-8D3F-ED3934B9B05Bjpg

MOTYL WZBIŁ SIĘ W POWIETRZE

Chęć rozwoju i poszukiwania nowych przestrzeni pozwoliły projektantom wyjść poza srebro i bursztyn. Pojawiały się nowe materiały, wzory i inspiracje. Kolekcje rozbudowywały się. Dziś SADVA to 8 unikatowych linii artystycznych, ręcznie robionej biżuterii. Tworzone z pasją, od prawie dwudziestu lat dodają skrzydeł swoim klientkom, wydobywają ich piękno, podkreślają charakter i indywidualność. Projekty SADVA to również biżuteria ze srebra i złota oraz biżuteria emaliowana, a owocem ciągłego poszukiwania inspiracji jest m.in. kolekcja Barcelona – unikalne, artystyczne propozycje, w Polsce dostępne tylko w SADVA. Oprócz butików możesz odkryć je również w sklepie internetowym z biżuterią.

  58FFBB06-C896-4077-9FCB-D1BA263A8EA6jpg

SYMBOL MARKI

Motyl to istota siły wyrażonej delikatnością, różnorodnością. Symbolika przypisana motylowi jest jedną z najgłębiej zakorzenionych w historii ludzkości. Wyraża przemianę, przebudzenie, szczęście i natchnienie. Motyl jest istotą wolną, piękną i świadomą, w tym tkwi jego siła.

motyl 2 1png

Sadva tak właśnie postrzega kobietę – niekwestionowane piękno o wielkiej determinacji i wewnętrznej sile, dlatego to właśnie motyl znalazł się w logo marki. Jemu też dedykowana jest limitowana kolekcja FLYwithSADVA.

Więcej informacji na stronie: www.sadva.pl