Tchnij energię we włosy i obudź w sobie moc z nową kolekcją Pantene Grow Strong!

Produkty przetestowane przez Instytut Badawczy Swiss Vitamin Institute

Czy wiesz, że ponad połowa kobiet uważa włosy za jeden z najważniejszych elementów wyglądu, ale tylko 1 na 10 Polek jest z nich zadowolona? Że aż co 3. Polka jest przygnębiona z powodu kondycji swoich włosów? Że dla co 2. kobiety głównymi przyczynami niezadowolenia jest ich suchość, łamliwość i wypadanie? Naszą misją jako wiodącej światowej marki produktów do pielęgnacji włosów jest sprawienie, by jeszcze więcej kobiet mogło codziennie cieszyć się pięknymi włosami. Chcemy, aby dzięki naszej najnowszej kolekcji wszystkie kobiety mogły zyskać długie i mocne włosy. Przedstawiamy NOWĄ kolekcję Pantene Pro-V Miracles Grow Strong – gamę produktów do pielęgnacji włosów, która pomaga ograniczać wypadanie włosów u kobiet* i zapobiegać uszkodzeniom, aby włosy były dłuższe i 100% silniejsze**.

Połączenie potęgi technologii Pro-V z najważniejszymi składnikami sprzyjającymi trosce o włosy: biotyną, bambusem i kofeiną sprawia, że NOWA kolekcja Pantene Pro-V Miracles Grow Strong codziennie czyni prawdziwe cuda. Przenika głęboko do mieszków włosowych i wzmacnia włosy od cebulek: NOWA gama Pantene Pro-V Miracles Grow Strong pomaga stworzyć optymalne warunki dla lepszego wzrostu włosów. Efekt? Redukcja wypadania włosów nawet o 96%*. Włosy zdrowe i mocne zarówno w wyglądzie, jak i w dotyku zapewnią Ci poczucie pewności siebie i kontroli.

„Dzięki naszym badaniom prowadzonym z profesor Marianne LaFrance na Uniwersytecie Yale wiemy, że wygląd włosów ma kluczowy wpływ na poczucie własnej wartości i samoocenę. Nie dziwi więc fakt, że wypadanie włosów może wpłynąć na nasze samopoczucie i wiarę w siebie. Wierzymy, że włosy to coś więcej niż tylko element stylizacji. Dlatego nieustannie staramy się znaleźć nowe sposoby, aby każda kobieta mogła codziennie cieszyć się pięknem swoich włosów.“

Główny Naukowiec Pantene, dr Jeni Thomas „Badania prowadzone na Uniwersytecie Yale stanowiły dla nas inspirację, by sprawdzić, jak Polki postrzegają wpływ włosów na poczucie własnej wartości i samoocenę. Okazało się, że aż dla 98% kobiet w Polsce stan ich włosów jest ważny, ale tylko 1 na 10 jest z nich bardzo zadowolona. Dla 8 na 10 kobiet rozpuszczone, zdrowe włosy to atrybut kobiecości, który sprzyja dobremu samopoczuciu. Niestety co 2. kobieta musi mierzyć się z problemem wypadających, łamiących lub suchych włosów. W odpowiedzi na te problemy, jako marka no. 1 w świecie pielęgnacji włosów, prezentujemy nową linię Pantene Miracles Grow Strong, by great hair day towarzyszył każdej kobiecie, każdego dnia.

“ CE Brand Manager Pantene, Victoria Kulpanowska Niepokoi fakt, że kobiety mogą tracić średnio do 100 włosów dziennie. To naprawdę przygnębiająca informacja, jeśli weźmiemy pod uwagę wpływ włosów na naszą pewność siebie i poczucie tożsamości. Wypadanie i przerzedzanie się włosów u kobiet jest zaskakująco częstym i jak najbardziej normalnym zjawiskiem, które może dotykać większości kobiet na tym czy innym etapie życia – jednak wiele z nich cierpi w milczeniu. Nieuniknione zmiany hormonalne, jak te w okresie dojrzewania i po porodzie, mają miejsce w kluczowych dla nas momentach życia. To właśnie wtedy wypadanie włosów u kobiet zazwyczaj się nasila. „Hormony są największą przyczyną zmian stanu włosów w okresie ciąży oraz poporodowej utraty włosów. W czasie ciąży, więcej włosów niż zwykle znajduje się w fazie aktywnego wzrostu. Zmiany hormonalne następujące po urodzeniu dziecka powodują zachwianie równowagi między liczbą włosów znajdujących się w fazie wzrostu i wypadania. Znaczne nasilenie wypadania włosów jest wówczas całkowicie normalnym zjawiskiem. Faza ta jest wprawdzie przejściowa, lecz może trwać od kilku miesięcy do roku. Istnieją sposoby na zachowanie możliwie jak najbardziej mocnych, zdrowych i bujnych włosów, zapobiegając ich dalszemu wypadaniu spowodowanego łamliwością”

Główny Naukowiec Pantene, dr Jeni Thomas Nasze badania potwierdziły negatywny wpływ hormonów na łamanie się i nadmierne wypadanie włosów. Aż 40% Polek, których problemem jest utrata włosów i 32% Polek, które zmagają  się z łamliwością włosów wskazało zmiany hormonalne, jako główną przyczynę swojego problemu.

“ CE Brand Manager Pantene, Victoria Kulpanowska Wszystko, co robimy z naszymi włosami – stylizowanie, farbowanie i szczotkowanie – może wpływać na ich stan. Teraz, dzięki NOWEJ kolekcji Pantene Pro-V Miracles Grow Strong, kobiety mogą w ramach codziennej pielęgnacji zyskać poczucie kontroli i pewności siebie, jeśli chodzi o radzenie sobie z wypadaniem włosów. „Nasze włosy poddawane są działaniu różnych czynników. U kogoś, kto ma długie włosy, te codzienne wpływy kumulują się z czasem – wystarczy wyobrazić sobie efekty 5 lat suszenia, farbowania i prostowania włosów, a także wpływu słońca, wiatru, szczotkowania czy spania na poduszce. Prowadzi to do sporych uszkodzeń, których skutkiem może być łamliwość włosów” Główny Naukowiec Pantene, dr Jeni Thomas
35 Pantene KMR2020png

Pantene Pro-V Miracles, nasza wysoce odżywcza formuła Pro-V dla włosów, które potrzebują cudu!

Nasza kolekcja Grow Strong łączy w sobie potęgę technologii Pro-V z biotyną, bambusem i kofeiną. System Pantene Grow Strong zawiera dużą liczbę składników odżywczych i substancji kondycjonujących, które redukują nacisk wywierany na włosy podczas czesania, poprawiają ułożenie i gładkość oraz pomagają chronić włosy przed łamliwością, naśladując działanie ich naturalnej warstwy ochronnej. Składniki te odżywiają włosy i pomagają chronić je przed dalszymi uszkodzeniami. Ponadto kolekcja ta wykorzystuje specyficzne składniki o właściwościach przeciwutleniających, które zapobiegają uszkodzeniu struktury włosów przez jony.

Pełna gama NOWEJ kolekcji Pantene Pro-V Miracles Grow Strong obejmuje:

Preparat odżywiający cebulki włosów Pantene Pro-V Miracles Roots Awakener, który wzmacnia pasma włosów i dodaje im objętości dzięki działaniu kofeiny. Nasza unikatowa formuła o silnym działaniu, która łączy technologię Pro-V z biotyną,  bambusem, kofeiną, witaminą B3 i pantenolem, wnika głęboko we włosy, wzmacniając cebulki. Preparat ten stwarza optymalne warunki sprzyjające poprawie wzrostu włosów, dzięki czemu zaczniesz zauważać rezultaty już po jednym użyciu.

• Maska odbudowująca włosy z keratyną Pantene Pro-V Miracles Strong & Long łączy w sobie potęgę technologii Pro-V z biotyną i bambusem. Głęboko wzmacnia** pasma włosów i pomaga ograniczyć ich wypadanie*. Efekt? 100% silniejsze włosy**.

• Krem odbudowujący bez spłukiwania z proteiną Pantene Pro-V Miracles Go Longer z bambusem, aby włosy były dłuższe i 100% silniejsze. Ten odżywczy preparat niewymagający spłukiwania głęboko wzmacnia** pasma włosów i pomaga ograniczyć ich wypadanie*. Efekt? 100% silniejsze włosy**.

• Odżywka Pantene Pro-V Miracles Grow Strong z biotyną i bambusem wzmacnia najsłabsze odcinki włosów i pomaga ograniczyć ich wypadanie* aby włosy były dłuższe i 100% silniejsze**. 0% olejów mineralnych i 0% barwników.

• Szampon Pantene Pro-V Miracles Grow Strong zapewnia włosom składniki odżywcze takie jak biotyna i bambus, pomagając ograniczyć wypadanie włosów* i dając im więcej siły**. Nasz szampon Grow Strong zawiera najwyższą koncentrację składników odżywczych ze wszystkich produktów naszej gamy Pantene. Aktywne składniki szamponu przenikają we włókna włosów i uzupełniają ich strukturę, poprawiając moc i elastyczność kosmyków od samego rdzenia. Z kolei przeciwutleniacze wiążą i usuwają szkodliwe jony. 0% olejów mineralnych i 0% barwników. 

Dlaczego kochamy bambus, biotynę i kofeinę

Bambus to roślina znana ze swojej siły, o różnorodnych zastosowaniach, od żywności po materiały budowlane. Charakteryzuje się wyższą wytrzymałością właściwą na ściskanie niż drewno, cegła lub beton, a także wytrzymałością właściwą na rozciąganie, która konkuruje ze stalą! To dlatego bambus często kojarzony jest z siłą i elastycznością. Jako składnik kolekcji Grow Strong, bambus nadaje włosom siłę i elastyczność. Włosy są dobrze odżywione i wzmocnione, dzięki czemu mogą się zginać, rozciągać i powracać do pierwotnego kształtu. Co więcej, produkty z nowej kolekcji chronią włosy od środka i na zewnątrz, nadając im gładkość i miękkość.

Biotyna już od dawna jest uznawana za niezbędną dla zdrowo wyglądającej skóry i włosów. Podobnie jak kwas foliowy, biotyna należy do kompleksu witamin B i obecnie znana jest jako witamina B7. Biotyna jest składnikiem enzymów i bierze udział w metaboliźmie człowieka, wspomagając wzrost skóry i włosów. Keratyna – główny element włókien włosowych i paznokci – jest organizmowi niezbędna dla właściwego wzrostu skóry, włosów i paznokci. Aby móc wytwarzać keratynę, organizm potrzebuje z kolei białek i enzymów, wśród których witamina B7 odgrywa ważną rolę.

Kofeina jest bogatym źródłem energii i naturalnie występuje w nasionach, orzechach lub liściach niektórych roślin. Kofeina jest naturalnym środkiem pobudzającym o właściwościach przeciwutleniających i jednym z najczęściej stosowanych składników na świecie, spożywanym codziennie przez 80%  ludności świata. Przyjmowana w małych dawkach, może zapewniać uczucie odświeżenia i poprawiać koncentrację. W pielęgnacji urody kofeina słynie ze swoich właściwości energetyzujących, odmładzających, kojących, wygładzających i rozświetlających. Ten dobroczynny składnik jest zawarty w naszym preparacie wzmacniającym włosy, pogrubiając pasma włosów i dodając im siły.

Nasze najlepsze wskazówki, jak ograniczyć łamliwość i wypadanie włosów

1. Regularnie stosuj preparaty kondycjonujące (odżywki, maski, kremy bez spłukiwania i spraye), aby wygładzić włosy mokre i suche, a tym samym ułatwić ich rozczesywanie. Splątane końcówki włosów i powstające w efekcie supły sprawiają, że podczas stylizacji włosy są narażone na działanie dużych sił i w rezultacie zaczynają się łamać. Szczególnie dotyczy to włosów farbowanych, a w jeszcze większym stopniu rozjaśnionych.

2. Czy zbyt mocno szczotkujesz lub czeszesz grzebieniem mokre włosy? Być może zauważyłaś, że na szczotce pozostaje więcej włosów niż zwykle. Nic dziwnego – włosy puchną po zamoczeniu, co czyni je delikatniejszymi i bardziej podatnymi na łamliwość. Najlepszym sposobem na rozplątanie mokrych włosów jest delikatne rozczesywanie grzebieniem z szerokimi zębami lub cienką rączką, w kierunku od końcówek do nasady włosa. Należy również unikać używania szczotki, dopóki włosy nie wyschną – szczotki mają wiele zębów, które mogą rozciągać mokre włosy i narażać je na złamanie. Nie czesz włosów, gdy są mokre – znacznie łatwiej się wówczas łamią. Nie wycieraj włosów ręcznikiem. Powstające wówczas siły mechaniczne również przyspieszają łamanie włosów.

3. Przed stylizacją i suszeniem zastosuj preparat chroniący przed działaniem wysokiej temperatury, gdyż pomaga to chronić włosy i ogranicza uszkodzenia. Następnym razem spróbuj wysuszyć włosy na powietrzu, aby dać włosom wytchnienie od urządzeń elektrycznych.  


* spowodowane ich łamliwością
** odporność na uszkodzenia spowodowane stylizacją, w porównaniu z szamponem bez właściwości odżywczych

https://www.pantene.pl/pl-pl