Paulina Sykut-Jeżyna Ambasadorką Kobiecej Marki Roku!


Paulina Sykut-Jeżyna urodziła się 07.01.1981 w Puławach. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie.
Jest absolwentką dwóch kierunków: kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Jedną z największych pasji jest muzyka i śpiew. W dzieciństwie występowała w chórze kościelnym, a później w Zespole Pieśni i Tańca Powiśle. Śpiewała piosenki poetyckie w puławskim Ośrodku Kultury, została laureatką wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali poezji śpiewanej. Zdobyła m.in. I nagrodę w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literatury Współczesnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, w roku 1998 otrzymała III nagrodę w II Ogólnopolskim Spotkaniu z Piosenką Autorską ORANŻERIA w Radzyniu Podlaskim, a w 1999 roku zdobyła I nagrodę w Przeglądzie Poezji Śpiewanej
i Piosenki Autorskiej Wyśpiewać Poezję w Lublinie oraz III nagrodę Prezydenta Miasta Włocławek i Ilustrowanego Kuriera Polskiego w Centralnym Spotkaniu Turnieju Poezji Śpiewanej XLIVr. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego we Włocławku, a także Puchar Prezydenta Puław. Śpiewała
w zespole ER-EL-KI, związanym z Radiem Lublin. Wystąpiła w „Szansie na sukces” i w „Drodze do gwiazd”. 2003 rok, był dla niej przełomowy. Wystąpiła w drugiej edycji programu IDOL, wykonując piosenkę autorstwa Mirosława Czyżykiewicza „Jednym szeptem”, podbiła serca publiczności
i zwróciła uwagę producentów programu Muzyczne Listy w Tv4 (teraz 4Music), którzy zaprosili ją na casting na prowadzącą. Wygrała. Można powiedzieć, że właśnie wtedy zaczęła się jej przygoda z telewizją, która bardzo szybko przeistoczyła się w coś więcej... w pasję.

kud_1885jpg

Pracując w telewizji, Paulina cały czas pracowała nad głosem, biorąc udział w warsztatach dla wokalistów u Elżbiety Zapendowskiej, warsztatach jazzowych w Puławach. Jeździła na zajęcia wokalne na Akademię Muzyczną w Katowicach. Wtedy też założyła swój zespół, z którym stworzyła pierwsze autorskie piosenki. W 2010 roku zaproszono ją do udziału w programie Tv Polsat „TYLKO NAS DWOJE”, gdzie śpiewała w w duecie z Iwanem Komarenko. Para zyskała ogromną sympatię widzów i wygrała show! W 2010 roku wraz z Maćkiem Dowborem poprowadziła koncert „Muzodajnia gwiazd” i po raz pierwszy Sylwestrową Moc Przebojów w Tv Polsat w duecie z Tomkiem Kammelem. W 2011 roku, w swoje trzydzieste urodziny 07.01. , dostała propozycję poprowadzenia sztandarowego show Polsatu „MUST BE THE MUSIC”. Od tamtej pory wraz z Maćkiem Rockiem, stanowią najbardziej zgrany i charyzmatyczny duet prezenterski. Telewizja Polsat wyemitowała już 11 edycji programu Must Be The Music. Od 2016 roku u boku Krzysztofa Ibisza , prowadzi flagowe show Telewizji Polsat "Taniec z Gwiazdami".

Każdy rok przynosi jej nowe telewizyjne wyzwania; koncerty , gale, programy. Paulina poprowadziła na żywo finały wszystkich polskich edycji HELLS KITHEN, koncert z okazji kanonizacji Jana Pawła II, Festiwale Top Trendy, Galę losowania grup MŚ w piłce siatkowej mężczyzn, koncerty podczas Polsat Super Hit Festiwal w Sopocie.

Bardzo ważny w życiu Pauliny jest sport i także na tym polu podejmuje nowe wyzwania. Startowała w wielu zawodach biegowych; Maraton Warszawski, półmaratonyi biegi na krótsze dystanse. Paulina także pasjonuje się triathlonem. 07.07.2012  wystartowała w HERBAIFE TRIATHLON SUSZ- dystans długi, pokonując :1,9 km pływanie, 90 km rower, 21,1 km bieg. Temperatura przekraczała 35 stopni! 09.03.2103 wzięła udział w jednym z najważniejszych na świecie biegów po schodach, w „Biegu na szczyt”, pokonując 38 pięter-850 schodów.