Diosminex Laureatem Kobiecej Marki Roku!

Diosminex jest lekiem dostępnym bez recepty, o skuteczności potwierdzonej w badaniach klinicznych na polskich pacjentach. Leczy objawy związane z niewydolnością krążenia żylnego kończyn, takie jak uczucie ciężkości nóg, ból nóg, nocne kurcze łydek.

Diosminex to ekspert w leczeniu niewydolności krążenia żylnego nóg.  Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) dotyczy ok. 50% Polek po 40. roku życia. Dla wielu z nich to dolegliwość bardzo uciążliwa – z jednej strony powodująca dyskomfort fizyczny, z drugiej negatywnie oddziałująca na poczucie pewności siebie i atrakcyjności. Diosminex – dzięki temu, że zawiera zmikronizowaną diosminę – leczy te dolegliwości m.in. wzmacniając naczynia krwionośne i usprawniając odpływ krwi z kończyn dolnych zapobiegając jej zastojom, które mogłyby prowadzić do rozwoju żylaków oraz likwidując obrzęki nóg.

Działanie Diosminexu zostało zbadane w badaniach klinicznych, a poprawę samopoczucia po 8-tygodniowej kuracji potwierdziło ponad 80% użytkowników [1].

Według badań [2]:

·       95% użytkowniczek jest zadowolonych z marki Diosminex,

·       8/10 użytkowniczek marki Diosminex kupiłaby tę markę w przyszłości,

·     8/10 użytkowniczek marki Diosminex uznaje, że marka jest skutecznym lekiem na ciężkie, bolące i opuchnięte nogi.

Lek jest dostępny w 2 wariantach:

1.     Diosminex MAX dostępny jest w postaci wysokiej jakości powlekanych tabletek, dzięki temu łatwiejszych do połknięcia. Zawartość wysokiej dawki diosminy (1000mg) daje komfort stosowania – wystarczy już tylko jedna tabletka na dobę, by przeciwdziałać nawet intensywnym objawom PNŻ!

2.     Diosminex 500mg dostępny jest w postaci wysokiej jakości powlekanych tabletek, dzięki temu łatwiejszych do połknięcia. W leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej zalecane jest stosowanie dwóch tabletek na dobę – rano i wieczorem, co zapewnia działanie leku przez 24h.


art1jpg

Marka Diosminex jest także organizatorem kampanii „Nic Nie Zatrzyma Mnie”, która ma za zadanie udowodnić, że życie po 40-tce nadal może być ciekawe i pasjonujące. Stworzona na potrzeby akcji platforma www.NicNieZatrzymaMnie.pl to dla Polek miejsce motywacji i wzajemnego wsparcia, które ponadto daje dostęp do wiedzy na temat przyczyn, objawów i sposobów leczenia przewlekłej niewydolności żylnej.

na_stronejpg

1 Staszkiewicz w.et.al.,Zmiana jakości życia pacjentów z przewlekłą chorobą żylną po ośmiotygodniowym leczeniu preparatem Diosminex, Chirurgia Polska 2011,13,1,5-10J.
2 Ziaja D.et.al., Skuteczność stosowania preparatu zmikronizowanejdiosminy (Diosminex) w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej w populacji polskiej- wyniki wielośrodkowego badania obserwacyjnego, Puls Medycyny nr7(246) 25 kwietnia 2012.

3 Badanie ilościowe U&A, Ipsos Marketing, 2017, Kategoria preparatów przeciwżylakowych.