Bezpretensjonalne, proste i ponadczasowe, czyli ubrania z kolekcji Mój Kraj Taki Piękny!

Bezpretensjonalne, proste i ponadczasowe – tym cechom MKTP pozostaje wierne od początku istnienia i takie też są kolejne kolekcje marki, nie uznające sezonowości i przelotnych trendów. Projekty zdecydowanie należą do tych, które nie tylko przetrwają próbę czasu, ale też podkręcą codzienną garderobę, a to właśnie ze względu na klasyczne linie, najwyższej jakości materiały i tak ważną – nie tylko teraz - wygodę.
kobieca_marka_roku_do_publikacji2020-04-15 MKTP87712jpg

Głównym założeniem marki jest uniwersalność, ponadczasowość i wysoka jakość. Jak mówią założycielki marki, Karolina Sielska-Głuchowska i Ola Wołejsza - Same jesteśmy naszymi pierwszymi klientkami, więc zawsze, zanim konkretny model trafi do sprzedaży, same testujemy go, a pod tym względem jesteśmy dość surowe. Bo w kwestii wygody i estetyki nie znamy kompromisów, a do tego mamy się w naszych ubraniach czuć nie tylko piękne, ale i gotowe do podbicia świata.

kobieca_marka_roku_do_publikacji2020-04-15 MKTP87952jpg

Dziewczyny tworzą z myślą o współczesnych kobietach, które na co dzień zmagają się z wielozadanowością, od rana są w ciągłym biegu i do pogodzenie mają wiele ról - są najlepszymi mamami, odnoszącymi sukcesy w pracy biznesowoman i wspaniałami przyjaciółkami, które czasem lubią też pomyśleć o sobie i wyrwać się na drinka lub dwa. Ich kolekcje mają im w tym balansowaniu między różnymi rolami pomagać, a dodatkowo podkreślać naturalne piękno i sprawiać, że czują się jeszcze bardziej kobiece. Jak same podkreślają - Nie przebieramy, ubrania z metką MKTP mają pozwalać czuć się swobodnie i jak najlepiej w swojej skórze, a co najważniejsze nosić je można od rana do wieczora.

kobieca_marka_roku_do_publikacjiIMG_4835jpg

Te słowa znajdują odzwierciedlenie w kapsułowych kolekcjach Dziewczyn. Znajdziemy w nich zarówno kobiece sukienki, uniwersalne bluzki i garnitury czy oryginalne bluzy. Bestsellerami marki są właśnie mięsiste, bawełniane Peleryny do zadań specjalnych – od których zaczęła się cała historia i które dostępne są we wszystkich kolorach tęczy. Obok nich nie można zapomnieć o mistrzowskich Płaszczobluzach, czyli alternatywie dla klasycznych okryć wierzchnich, z obszernym kapturem i pojemnymi kieszeniami. Kontynuacją damskiej kolekcji jest linia dedykowana małym i większym Łobuziakom. Mowa o Mktp Kids, czyli projektach, które są miniaturowymi wersjami bestsellerów dla dorosłych.
kobieca_marka_roku_punkt1kobieca_marka_roku_do_publikacjiIMG_9918jpg

Warto też podkreślić, że MKTP to projekty lokalne – od podszewki po wykończenia. Materiały czerpane są z kolebki polskiej mody, Łodzi i powstają na terenie Polski. Marka współpracuje z oddanymi swojej pracy rzemieślnikami, a każdy egzemplarz wykonywany jest z taką samą pasją i dbałością o najmniejszy szczegół.
kobieca_marka_roku_do_publikacjiIMG_3666jpg

Projektantki korzystają w głównej mierze z naturalnej i oddychającej bawełny. Jeżeli tego wymaga krój, próbują znaleźć złoty środek w postaci domieszki wiskozy czy ekologicznie pozyskiwanego poliestru, co uzasadnione jest uzyskaniem większej trwałości ubrań, by mogły one pozostać z nami na dłużej.

Na koniec powiemy jedno - codzienna garderoba już dawno nie prezentowała się tak dobrze!

www.mojkrajtakipiekny.com