Batiste po raz kolejny z tytułem Kobiecej Marki Roku!


Marka Batiste pochodzi z Wielkiej Brytanii. Ma ponad 40 lat doświadczenia w dziedzinie produkcji suchych szamponów. To w laboratoriach pracujących nad formułami suchych szamponów Batiste powstają innowacje technologiczne i rozwiązania, które wyznaczają wysokie standardy jakościowe i produkcyjne. Na polskim rynku marka jest obecna od 2012 roku.

W ciągu tych lat polscy konsumenci wielokrotnie potwierdzili jakość Batiste – marka była nagrodzona kilkadziesiąt razy. Produkty Batiste zdobyły wyróżnienia w plebiscytach organizowanych przez portale internetowe, wydawnictwa branżowe oraz w konkursach konsumenckich. W badaniach firmy Nielsen przeprowadzonych między lipcem 2018 a czerwcem 2020 marka Batiste zajęła pierwsze miejsce pod względem udziałów wartościowych i wolumenowych (w litrach) w sprzedaży w segmencie suchych szamponów w kategorii szamponów.* Według badań portali Wizaż i Ofeminin 99% kobiet deklaruje, że poleciłoby suchy szampon Batiste swoim bliskim oraz że sięgnie po niego ponownie.** Dane te są zbieżne z trendami ogólnoświatowymi – na całym świecie Batiste niezmiennie od ponad 40 lat jest liderem w kategorii suchych szamponów. 

Suche szampony Batiste to produkty wegańskie. Ich głównym składnikiem jest wyselekcjonowana skrobia ryżowa, która jest nieszkodliwa dla skóry głowy, nie zatyka porów i nie wpływa na kondycję mieszków włosowych. Wyjątkowa formuła nie wymaga wyczesywania – wystarczy tylko spryskać włosy u nasady, a następnie delikatnie wmasować produkt i ułożyć fryzurę. Włosy w zaledwie 30 sekund odzyskują świeżość, jak po tradycyjnym myciu głowy, stają się puszyste, jedwabiście miękkie i uniesione u nasady.

 

W tym roku do linii suchych szamponów Batiste dołączyły trzy kolejne produkty: dwie nowe wersje zapachowe – Retro Love i Wonder Woman oraz innowacyjny wariant pielęgnacyjny Colour Protect – do włosów farbowanych i zniszczonych, z filtrem UV.

New Project 3jpg

Retro Love – Op-art. Gra czerni i bieli w nowoczesnym wydaniu z mocnym akcentem kolorystycznym. W tym eleganckim zapachu otulająca, ciepła baza z ambrą, hiacyntem, irysem oraz pudrem ryżowym została podkręcona nutą różowego pieprzu. Zaskakujące połączenie przeszłości z teraźniejszością.

 

New Project 5jpg

Batiste Wonder Woman™ to Twoja supermoc – możesz odświeżyć włosy, kiedy tylko tego potrzebujesz. Spryskaj, wmasuj i ciesz się pięknymi włosami o zniewalającym zapachu róży, frezji i bergamotki. Świat należy do Ciebie!

New Project 4jpg

Colour Protect – suchy szampon do włosów farbowanych i zniszczonych. Lekka i niewidoczna formuła z filtrem UV nie tylko błyskawicznie odświeży włosy, ale i zadba o intensywność koloru, zapobiegając ich blaknięciu aż do 37%! Szampon pielęgnuje włosy dzięki dodatkowi olejku abisyńskiego, tamanu oraz keratyny. Dla maksymalnej ochrony koloru można używać produktu na całej długości włosów.Więcej na: https://batiste.pl/ 

*Ocean Trade za Nielsen - Panel handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami (Drug), Sprzedaż wartościowa i sprzedaż wolumenowa (w litrach), Szampony, segment suchych szamponów, Okres skumulowany: lipiec 2018 – czerwiec 2019 oraz Okres skumulowany: lipiec 2019 – czerwiec 2020

**Badanie  przeprowadzone w 2019 r. przez portal Wizaz.pl w grupie 139 użytkowniczek oraz badanie przeprowadzone w 2020 r. przez portal Ofeminin.pl w grupie 100 użytkowniczek.