Batiste – Świeże włosy w 30 sekund !


Batiste od blisko pół wieku oferuje najszybszy i najłatwiejszy sposób na świetnie wyglądające, świeże włosy w każdej sytuacji. Pierwszy suchy szampon Batiste pojawił się na rynku w połowie lat 70. i od razu podbił serca konsumentów. Od tego czasu stał się niezbędnym kosmetykiem codziennego użytku.

Suchy szampon Batiste to kosmetyk uniwersalny – ratuje fryzurę o każdej porze roku i w każdej sytuacji. W zimie szybko doprowadza włosy do porządku, gdy nie ma czasu na ich całkowite wysuszenie, latem pomaga zapanować nad kosmykami, które straciły świeżość w upale. Można go też stosować jako pomoc w stylizacji włosów – nada im większą objętość i piękny zapach, ułatwi upinanie, pomoże utrzymać we włosach spinki, wsuwki i opaski.

Efekt świeżych włosów po zastosowaniu suchego szamponu Batiste utrzymuje się od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin, w zależności od rodzaju włosów i tendencji do przetłuszczania się skóry głowy, a także warunków zewnętrznych. Szampon zastosowany na świeżo umyte i wysuszone włosy wydłuża ich świeżość o jeden-dwa dni.

Podstawowa linia w historii rozwoju marki to warianty zapachowe.  

zbiorcze z breeze pack2023_OceanBreeze_midi_300dpipng


Formuła suchego szamponu Batiste, oparta jest na wyjątkowo drobnej skrobi ryżowej, która nie wpływa negatywnie na kondycję skóry i mieszków włosowych, za to pochłania sebum i niepożądane zapachy z włosów, unosi je u nasady, optycznie dając wrażenie większej objętości. Po zastosowaniu szamponu Batiste włosy w zaledwie 30 sekund odzyskują świeżość jak po tradycyjnym myciu głowy, stają się puszyste, jedwabiście miękkie i pięknie pachną.

 

Po wersjach zapachowych przyszła kolej

 Obraz3png

W odpowiedzi na potrzeby konsumentów marka stopniowo poszerzała gamę produktów. Obok nowych wariantów o wyrafinowanych zapachach pojawiły się wersje do zadań specjalnych: dla włosów wymagających wyrównania koloru, zwiększenia objętości lub dodatkowej pielęgnacji, a także warianty do stosowania na noc z z sodą i aktywnym węglęm, których zadaniem oprócz odświeżenia włosów, jest również funkcja detoksykacji skóry głowy. Natomiast linia szamponów do zadań specjalnych, które są dopasowane do koloru włosów – dla brunetek, szatynek i blondynek w których skrobia ryżowa  została zabarwiona tlenkami żelaza na odpowiedni kolor nie tylko świetnie odświeżajy fryzurę, ale dodatkowo wzmacni kolor, pomoże ukryć ślady siwizny i zamaskować odrosty. Ciekawym rozwiązaniem są również warianty heavenly volume, volumme xxl, których zadaniem jest zwiększenie objętości włosów, aby wystylizować fantazyjną fryzurę.

                                             

Uzupełnieniem oferty podstawowej są szampony mini (o objętości 50 ml), które świetnie sprawdzają się w roli produktów podróżnych lub sportowych, mieszczą się nawet w najmniejszej kosmetyczce i w bagażu podręcznym oraz wersje ekonomiczne (350 ml).

 Tropical 50ml Fragrance Shotjpeg

Jak stosować suchy szampon Batiste ?

W przypadku suchych  szamponów Batiste – to bardzo proste i błyskawiczne zadanie.

 Zastosuj go na SUCHE włosy. Rozpyl produkt u nasady włosów z odległości ok. 30 cm, następnie wmasuj przez kilkanaście sekund, aż stanie się niewidoczny. Gotowe! Nasza wyjątkowa formuła nie wymaga wyczesywania. 

 batiste 4 kroki poziompng

Batiste – suchy szampon numer 1 na świecie i w Polsce!

Obecnie Batiste oferuje najszerszą, najbardziej różnorodną gamę na rynku i co roku wprowadza kilka nowości. Wszystkie produkty Batiste są całkowicie wegańskie i produkowane z zachowaniem wysokich standardów etycznych.

Długie doświadczenie marki i szeroka, różnorodna gama sprawiają, że Batiste od lat konsekwentnie utrzymuje pozycję lidera w swojej dziedzinie – jest najczęściej kupowaną i najczęściej nagradzaną marką suchych szamponów.

Osiągnięcia i zaangażowanie Batiste przekładają się na zadowolenie klientów. Kolejne pokolenia kobiet i mężczyzn na obu półkulach decydują, że suchy szampon Batiste jest produktem, któremu warto zaufać. Dowodzą tego liczne nagrody zdobyte na świecie i w Polsce, gdzie Batiste zdobył ich już 66 (i jeszcze nie powiedział ostatniego słowa!).

Marka Batiste ma już prawie 50 lat! Na polskim rynku jest obecna od 2012 roku.

W ciągu tych lat polscy konsumenci wielokrotnie potwierdzili jakość Batiste, o czym świadczy oszałamiająca liczba nagród. Produkty Batiste zdobyły wyróżnienia w plebiscytach organizowanych przez portale internetowe, wydawnictwa branżowe oraz w konkursach konsumenckich.

W badaniach firmy Nielsen przeprowadzonych w okresie lipiec 2022 – czerwiec 2023 marka Batiste zajęła pierwsze miejsce pod względem udziałów wartościowych i wolumenowych (w litrach) w sprzedaży w segmencie suchych szamponów w kategorii szamponów* i konsekwentnie utrzymuje pozycję lidera. Według badań portali Wizaż i Ofeminin 99% kobiet deklaruje, że poleciłoby suchy szampon Batiste swoim bliskim, tyle samo – że sięgnie po niego ponownie.** Dane te są zbieżne z trendami ogólnoświatowymi – na całym świecie Batiste niezmiennie od lat jest liderem w kategorii suchych szamponów.

 

* Ocean Trade za NielsenIQ, Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska z Dyskontami (Drug), Sprzedaż wartościowa w PLN w okresie skumulowanym 27 tydzień 2022 – 26 tydzień 2023 w kategorii: Szampony, segment: suche szampony.

**Badanie przeprowadzone w 2019 r.przez portal Wizaz.pl w grupie 139 użytkowniczek oraz badanie przeprowadzone w 2020 r. przez portal Ofeminin.pl w grupie 100 użytkowniczek.

 

Dlaczego Batiste?

 

· Szampony Batiste są zawsze w zgodzie z najnowszymi trendami.

· Batiste jest najczęściej kupowaną i najczęściej nagradzaną marką suchych szamponów w Polsce – miliony konsumentów nie mogą się mylić ;).

· Mini Batiste to produkt idealny do kosmetyczki, na podróż lub trening.

· Tylko dla kobiet? Ależ nie, wśród użytkowników Batiste są również mężczyźni. I to nie tylko wielbiciele  wersji uniseks.

· Opakowania Batiste są bajecznie kolorowe, przyciągają feerią wzorów, zachęcają do zakupu. Można wybrać swój ulubiony kolor lub motyw pasujący do łazienki.

· Kwiatowy, owocowy, zmysłowy, świeży, orientalny, uniseks? Batiste ma zapach dla każdego i na każdą okazję.

· Włosy suche, zniszczone, bez objętości, puszące się, wymagające odżywienia, farbowane? Batiste ma szampon do każdego rodzaju włosów.

 

Więce naj: www.batiste.pl