Akcja #HELPFORBEAUTY Szarpi KŁAK® pomaga kobietom odzyskać utracone włosy!


#HELPFORBEAUTY - Szarpi KŁAK® pomaga kobietom, które w wyniku różnych sytuacji życiowych lub schorzeń nie mogą cieszyć się piękną fryzurą.

Łysienie plackowate, nadmierne wypadanie włosów, utrata włosów w wyniku chemioterapii – dla każdej kobiety to prawdziwa trauma. Z pomocą przychodzą styliści z atelier Szarpi Kłak® w Gdańsku, którzy w ramach akcji #helpforbeauty, zupełnie za darmo, doczepiają kobietom dotkniętym utratą włosów, kręcone, syntetyczne włosy.

Włosy to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Ich nagła utrata oznacza dla kobiety głęboką traumę. Szacuje się, że nawet 8 procent kobiet chorych onkologicznie odmawia dalszego leczenia z obawy o utratę włosów.
- Akcja #helpforbeauty to nasza misja. W walce z nowotworami psychika odgrywa wielką rolę, a utrata włosów często powoduje dodatkową traumę. Strach przed brakiem akceptacji otoczenia, wścibskimi spojrzeniami i komentarzami często jest tak duży, że odbiera kobietom chęć do życia i do walki z chorobą.

1080-2-2jpg

W ramach akcji #helpforbeauty pomagamy bezpłatnie tym kobietom, których nie stać na taką usługę. Wystarczy do nas napisać, opisać swoją chorobę i sytuację, załączyć kilka dobrych zdjęć poglądowych i na tej podstawie podejmujemy decyzję o kwalifikacji do bezpłatnego projektu #helpforbeauty – mówi Maciek Mayewski z atelier Szarpi KŁAK® w Gdańsku, inicjator akcji #helpforbeauty. Afroloki to włosy syntetyczne doczepiane do włosów naturalnych metodą, która nie nadwyręża stanu włosów naturalnych. Można je zakładać na każdy rodzaj włosów, jedyny warunek to minimalna długość włosów naturalnych, która wynosi 5 cm, a w przypadkach chorobowych, tj. łysienie, minimum 20 procent skóry głowy musi być pokrytych włosami naturalnymi. - Zakładamy afroloki kobietom, które utraciły włosy w wyniku chemioterapii. Gdy żadna inna usługa nie pomaga, a ostatecznym rozwiązaniem wydaje się być peruka, okazuje się, że jednak jest alternatywa. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że włosy to dla każdej kobiety synonim kobiecości. Dzięki  afrolokom kobiety często odzyskują wiarę w siebie, sens życia i zyskują większą motywację do walki z chorobą – dodaje Maciek Mayewski.
1080-8jpg

Projekt #helpforbeauty został nagrodzony tytułem Kobieca Marka Roku 2020. Dziękujemy Właścicielom marki Szarpi KŁAK® za pomoc kobietom i przywracaniu im poczucia piękna! Oby takich inicjatyw było jak najwięcej!

Wszystkie Panie zainteresowane metamorfozą zapraszamy do kontaktu z Atelier Szarpi KŁAK® w Gdańsku. Afroloki sp zoo właściciel marki Szarpi KŁAK®
Gdańsk ul. Majora Hubala 19 Tel: 536 866 004
www.facebook.com/szarpiklak
www.instagram.com/szarpi_klak
www.instagram.com/curly_queen_pl
www.instagram.com/b3ard_mac
1080-6-1jpg