Luxdentica – Stomatologia w duchu Be WoW

Luxdentica – Stomatologia w duchu Be WoW

Dzięki rozwojowi cyfrowej diagnostyki, nowinek technologicznych oraz większej dostępności leczenia Nowoczesne zabiegi stomatologiczne różnią się od leczenia stomatologicznego, które było stosowane jeszcze 10 lat temu

Luxdentica3_Gabinet4jpg

Ale czy dentysta może się znać na przeciwdziałaniu się starzenia skóry?

Pacjenci zgłaszający się do gabinetu stomatologicznego oprócz standardowych zabiegów profilaktycznych, wybielania zębów czy leczenia próchnicy oczekują poprawy estetyki twarzy.

Lekarz dentysta na początku wyklucza przewlekłe stany zapalne jamy ustnej oraz przyzębia. Planuje również odbudowę braków zębowych oraz przywrócenie prawidłowego fukncjonowania zgryzu. Jednocześnie może zaproponować pacjentowi m.in  poprawę wyglądu okolicy ust. poprawę owalu twarzy, podbródka, kąta żuchwy.

Po zakończonym leczeniu protetycznym lekarz dentysta ma możliwośćoceny czy efekt metamorfozy powinien zostać dopełniony zabiegami medycyny estetycznej, szczególnie regeneracyjnej.

Nie od dziś wiadomo, że usta to rama uśmiechu.

Zadaniem lekarza medcyny estetycznej jest przede wszystkim dobór odpowiedniego preparatu do potrzeb Pacjenta oraz odpowiedniego do danej okolicy zabiegowej – tak by pacjent „był najlepszą wersją siebie”.

Luxdentica3_Poczekalnia2jpg

Królową zabiegów w 2024 jest zdecydowanie medycyna regeneracyjna.

Głównym celem medycyny regeneracyjnej jest dążenie do odtwarzania uszkodzonych tkanek za pomocą zastępowania komórek starych i chorych przez komórki młode.

Osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa to zabiegi najczęściej kojarzone z medycyną regeneracyjną i medycyną estetyczną, ale czy mają zastosowanie w stomatologii?

Często zwroty „osocze bogatopłytkowe” i  „fibryna bogatopłytkowa”, są używane zamiennie ponieważ obydwa materiały są pozyskiwane z własnej krwi pacjenta. Wszelkie elementy fibryny pełnią kluczową rolę w trakcie regeneracji tkanek czy naprawy struktur skóry. Natomiast osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi zawierający zbiór czynników przyspieszających tworzenie nowych naczyń krwionośnych, cechuje się bardzo szybkim uwolnieniem dużego stężenia czynników wzrostu.

W medycynie estetycznej wygładzenie zmarszczek, usunięcie przebarwień, stymulacja mieszków włosowych to tylko niewielka próbka możliwości, jakie dają nasze własne płytki krwi.

W stomatologii osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się więc przede wszystkim w takich dziedzinach jak implantologia, periodontologia, chirurgia stomatologiczna czy chirurgia szczękowo-twarzowa.

Ich uzupełnieniem są także inne preparaty występujące naturalnie w naszym organizmie, takie jak kolagen i kwas hialuronowy. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego uzupełniają utracone tkanki w trakcie starzenia biologicznego lub uzupełniają profil twarzy np przy wadach zgryzu.

Z kolei toksyna botulinowa zyskała ogromną popularność zaraz po okulistyce właśnie w medycynie estetycznej. Jej główną funkcją jest tymczasowe osłabienie aktywności mięśni, co prowadzi do relaksacji zmarszczek mimicznych – takich jak lwia zmarszczka, kurze łapki czy zmarszczki na czole. Zastosowanie toksyny botulinowej nie ogranicza się jednak wyłącznie do estetyki. Toksyna botulinowa ma zastosowanie w stomatologii w leczeniu bruksizmu, uśmiechu dziąsłowego tzw. Gummy Smile bądź opadających kącików ust.

Na pierwszej wizycie konsultacyjnej po dokładnie zebranym wywiadzie i zapoznaniu się z oczekiwaniami pacjenta lekarz dostosowuje odpowiedni, indywidualny plan poprawy estetyki twarzy w leczeniu interdyscyplinarnym. Współczesna medycyna estetyczna to przede wszystkim piękna, nawilżona, napięta, rozświetlona i przede wszystkim zdrowa skóra. To jest ten WOW – faktor WOW.

luxdentica.pl/